Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9109276



*

nr 910 9276


Stina Sunesson

(1925-1998), Sverige


Färglitografi , Stina Sunesson (1925-1998), 192/350, 56x80


Stina Sunesson, svensk målare född i Insjön 1925, död 1998.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 september 2014
kl 18:30:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/9 22:17:09 1      100 kr
7/9 12:00:26 2      Vinnande bud
8/9 17:11:01 3      200 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Stina Sunesson

Stina Sunesson, svensk målare född i Insjön 1925, död 1998.

Läs mer om Stina Sunesson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stina sunesson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr